Pinezka Google MapsDaj się odnaleźć milionom potencjalnych klientów


Mapy Google

Musimy wiedzieć, że coraz więcej osób wyszukując informacji w sieci, korzysta przy tym z urządzeń mobilnych, na których dużo łatwiej przegląda się wizytówkę firmy niż rozbudowaną stronę internetową. A jakich informacji najczęściej szukamy korzystając z urządzeń przenośnych?

Szukamy adresu, kontaktu, krótkiego opisu, godzin otwarcia, krótkiej prezentacji i ewentualnie kilku zdjęć – i w tym zakresie idealnie sprawdza się właśnie wizytówka – pinezka Mapy Google, która ma jeszcze jedną ważną funkcję – możemy ją bezpośrednio przekształcić w miejsce docelowe w nawigacji.

Bardzo ważne jest to, że wizytówka może mieć nazwę firmy np.: moja firma.pl i nie trzeba do tego celu wykupywać i ponosić kosztów utrzymania domeny oraz serwera. Wizytówka umieszczana jest w internecie dożywotnio, a jej utrzymanie jest bezpłatne – duża zaleta w przypadku małych i średnich firm. Można ją też bez żadnych ograniczeń edytować, zmieniać treści, nazwę czy lokalizację.

Typowe strony internetowe, to rozbudowana baza informacji, danych, które najczęściej przeglądamy korzystając z komputerów stacjonarnych lub laptopów. Strony internetowe wykorzystywane są do szerokiej prezentacji naszej firmy usług lub produktów, często pełniąc rolę wirtualnego sklepu, działu handlowego czy stoiska promocyjnego. Wymagają od użytkownika zakupu domeny i ponoszenia co rok kosztów utrzymania domeny i serwera na którym jest umieszczona.

Wizytówka natomiast zawiera wszystkie informacje „ w pigułce” czyli to czego najczęściej w sieci szukamy: krótki opis firmy, w którym możemy zaprezentować podstawowe informacje na temat świadczonych przez nas usług, sprzedawanych produktów lub tego czym się dokładnie zajmujemy. Poza adresem z wizualizacją na mapie i opisem, do dyspozycji mamy również "Godziny otwarcia" oraz "Informacje kontaktowe" . Kolejnym bardzo ważnym elementem narzędzia „Miejsca dla Firm” jest możliwość dodania logo oraz zdjęć naszej firmy lub produktów w tym również panoramy "Street View" - aplikacji która pomaga nam "oglądnąć" otoczenia tak jakbyśmy w tym miejscu faktycznie się znajdowali.

Nie bez znaczenia jest również możliwość „skojarzenia pinezki ” ze strona internetową – po prostu ciekawą wizytówką możesz zainteresować odbiorcę i zachęcić go do odwiedzenia Twojej strony i poznania Twojej pełnej oferty. Wizytówka w "Mapy Google" powiązana ze stroną internetową sprawdza się również jako narzędzie do pozycjonowania firmowej strony w wynikach wyszukiwania – „pinezka” posiada bowiem własne słowa kluczowe, które można monitorować i dowolnie określać lub konfigurować oraz statystki oglądalności. Pamiętajmy też o prostej zasadzie – czym więcej wykorzystujemy narzędzi Google do promocji czy prezentacji firmy internecie – tym szybciej znajdzie się ona na szczycie w wyszukiwarkach - zwłaszcza w popularnych Google.


Zainteresowaliśmy Ciebie? Skontaktuj się z nami!